sobota, 16 października, 2021

Skóra naczyniowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kiedy działania profilaktyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, bezwzględnie należy skorzystać z pomocy specjalistów. Zabiegi z wykorzystaniem lasera wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych są zdecydowanie najlepszym sposobem na pozbycie się różnego typu zmian pochodzenia naczyniowego.

Czym są naczynka i dlaczego powstają?

Pękające naczynka to problem kosmetyczny, który dotyka wiele osób w różnym wieku. Pajączki naczyniowe mogą pojawiać się na rękach, nogach, twarzy czy też nosie. Zasadniczo to nic innego, jak naczynia krwionośne zlokalizowane tuż pod skórą, które rozszerzając się, zaczynają być widoczne na jej powierzchni. Zmiany tego typu przyjmują zwykle barwę czerwonawą lub sinoniebieską, a najbardziej widoczne są u osób o jasnej karnacji, z cienką, delikatną i suchą skórą.

Etiologia powstawiania naczynek nie jest do końca znana. Za główne przyczyny pojawiania się pajączków uznaje się uwarunkowania genetyczne, schorzenia, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenia hormonalne. Pękanie naczynek może być również spowodowane dużymi wahaniami temperatury, nadmierną ekspozycją na słońce, a także spożywaniem ostrych przypraw i alkoholu.

Charakterystyka lasera VariLite

W przypadku występowania zaawansowanych zmian skórnych zalecane jest wykonanie zabiegu wykorzystującego światło lasera. Zamykanie naczynek przy użyciu lasera VariLite, pozwala na trwałe pozbycie się pajączków i przebarwień. Skuteczność tego urządzenia sprowadza się do wykorzystania podwójnej długości fal świetlnych. Operator lasera w zależności od rodzaju zmian oraz ich umiejscowienia może użyć wiązki zielonej o długości fali 532 nm lub wiązki podczerwonej o długości 940 nm. Zasada działania lasera jest niezwykle prosta. Impuls świetlny padający na rozszerzone naczynie krwionośne zostaje pochłonięty przez melaninę, a także czerwony barwnik krwi (oksyhemoglobinę). Pochłonięta energia jest następnie zamieniania w ciepło. Temperatura krwi ulega podnoszeniu, aż do momentu, w którym krew krzepnie i niszczy ścianę naczynia. Zniszczone naczynie krwionośne zostaje z czasem usunięte z organizmu. Ostateczny efekt jest zazwyczaj widoczny po upływie dwóch lub trzech tygodni. Jeżeli chodzi więc o skuteczne i trwałe zamykanie naczynek, laser VariLite jest urządzeniem niezastąpionym.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania lasera

Za pomocą lasera VariLite możliwe jest zamykanie naczynek na twarzy, szyi i dekolcie. Sprzęt ten wykorzystywany jest również do usuwania zmian rumieniowych, a także rozszerzonych, powierzchniowych naczyń krwionośnych na nogach. Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji medycznej, w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań. Do najważniejszych przeciwwskazań należy ciąża oraz okres karmienia piersią, a także choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie. Zabiegu nie należy również wykonywać u osób cierpiących na choroby nowotworowe, wirusowe lub dermatologiczne. Skóra, która będzie poddawana działaniu lasera, powinna być sucha i czysta. Na cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem należy unikać opalania na słońcu lub w solarium. Do usunięcia pojedynczych pajączków zazwyczaj wystarczy jedna sesja z udziałem lasera VariLite. W przypadku bardziej rozległych zmian niezbędne może okazać się kilkukrotne powtórzenie zabiegu w kilkumiesięcznych odstępach. Należy pamiętać, że po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, zasiniona i opuchnięta. W okresie rekonwalescencji zalecane jest spożywanie dużej ilości płynów oraz unikanie ekspozycji na słońce.

Dla pacjentów, których interesuje skuteczne i bezpieczne zamykanie naczynek, laser VariLite jest idealnym rozwiązaniem. Prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala bowiem trwale pozbyć się problemu pękających naczynek. Dzięki temu skóra twarzy, rąk czy też nóg może znowu wyglądać estetycznie i atrakcyjnie.

źródło: klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna