wtorek, 23 kwietnia, 2024

Wielu z nas boryka się z niezwykle kłopotliwą przypadłością, jaką są przebarwienia skóry. Szpecące plamy powstają najczęściej w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce, problemów hormonalnych lub stanów zapalnych skóry. Do walki z przebarwieniami przez lata wykorzystywano preparaty rozjaśniające, które rzadko przynosiły zadowalające efekty. Obecnie renomowane kliniki medycyny estetycznej oferują swoim klientom znacznie skuteczniejszą metodę, jaką jest laserowe usuwanie przebarwień skóry.

Natychmiastowe efekty
Zabieg laserowego usuwania przebarwień skóry polega na naświetlaniu laserem zmian skórnych, które mają zostać usunięte. Nagromadzona melanina absorbuje światło lasera, które rozbija jej strukturę na samoczynnie wchłaniane przez organizm mikrocząsteczki. Zabieg przeprowadzany przez certyfikowanego specjalistę jest całkowicie bezpieczny i gwarantuje trwałe usunięcie większości przebarwień. Pojedynczy zabieg trwa zwykle kilkadziesiąt minut (w zależności od charakteru i stopnia zaawansowania zmian), a pełny efekt widoczny jest po wykonaniu serii kilku naświetlań. Usuwanie przebarwień za pomocą lasera jest niemal bezbolesne, więc nawet najbardziej wrażliwi na ból pacjenci nie mają powodów do obaw. W razie odczuwania nadmiernego dyskomfortu specjalista aplikuje na skórę specjalną maść znieczulającą. Warto zaznaczyć, że bezpośrednio po naświetlaniu laserem przebarwienia stają się ciemniejsze i bardziej widoczne. Nie powinno to jednak stanowić powodu do niepokoju – w ciągu kilku dni skóra w tych miejscach złuszczy się, a po przebarwieniach nie zostanie żaden ślad.

Podstawowe zalecenia pozabiegowe
Przestrzeganie zaleceń dotyczących rekonwalescencji po zabiegu, o których po przeprowadzonym naświetlaniu poinformuje nas lekarz, stanowi gwarancję trwałego i bezpiecznego pozbycia się szpecących przebarwień skóry. W tym przypadku naszym priorytetem powinna być bezwzględna ochrona skóry przed promieniami UV. Należy konsekwentnie stosować krem przeciwsłoneczny z filtrem 50 oraz w miarę możliwości unikać kontaktu z promieniami słonecznymi. Bardzo ważnym aspektem rekonwalescencji jest również dbanie o dobre nawilżenie skóry. Najlepsza dla naszej skóry będzie przemyślana pielęgnacja kosmetyczna, która wzmocni i wydłuży uzyskany efekt odmłodzenia i rozświetlenia. Preparaty zawierające pochodne witaminy A, takie jak tretinoina czy zotretynoina mogą stanowić dobre uzupełnienie zabiegów laserowego usuwania przebarwień skóry. W czasie rekonwalescencji należy z kolei unikać substancji fotouczulających zawartych w niektórych kosmetykach, ziołach (np. dziurawiec, nagietek) lub lekach (np. niektóre antybiotyki i środki uspokajające). Przez kilka tygodni od zabiegu, nie zalecane jest stosowanie kosmetyków złuszczających, takich jak peelingi i niektóre maski oczyszczające. Na czas rekonwalescencji powinniśmy odłożyć na półkę też preparaty, które w swoim składzie zawierają podrażniający skórę alkohol.

Trwałość zabiegu
Zabieg laserowego usuwania przebarwień skóry przeprowadzony przez certyfikowanego specjalistę oraz przy użyciu profesjonalnego sprzętu, pozwoli raz na zawsze wyeliminować nieestetyczne przebarwienia. Warto podkreślić, że naświetlania nie tylko zmniejszają widoczność zmian pigmentacyjnych, ale też kompleksowo poprawiają ogólny stan skóry – zmarszczki zostają spłycone, koloryt ujednolicony, a jędrność tkanek przywrócona.

Laserowe usuwanie przebarwień skóry to stosunkowo prosty i mało inwazyjny zabieg, który trwale rozwiązuje problem wstydliwych zmian. Procedura jest w pełni bezpieczna, bezbolesna, a przy tym skuteczna.