wtorek, 23 kwietnia, 2024

Antykoncepcja to zbiór metod i środków stosowanych w celu zapobiegania ciąży. Wyróżnia się wiele metod antykoncepcji przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn. Największą popularnością od lat cieszą się jednak prezerwatywy oraz tabletki hormonalne. Rzadziej stosuje się natomiast plastry antykoncepcyjne, wkładki domaciczne oraz krążki dopochwowe.

Metody świadomego planowania rodziny

Zasadniczo wyróżnia się kilka rodzajów metod świadomego planowania rodziny. Zaliczyć do nich należy metody naturalne, mechaniczne, chemiczne, hormonalne oraz chirurgiczne. Metoda naturalna polega na zachowaniu wstrzemięźliwości płciowej, a także obserwacji śluzu, szyjki macicy oraz wykonywania pomiarów temperatury. Ze względu na jej ograniczoną skuteczność, wiele osób decyduje się jednak na stosowanie mechanicznych oraz farmakologicznych zabezpieczeń w postaci prezerwatyw i tabletek hormonalnych. Prezerwatywa jest tania, łatwa w stosowaniu i skutecznie chroni zarówno przed ciążą, jak i chorobami wenerycznymi, dlatego jest chętnie wybierana przez partnerów seksualnych. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli tego typu produktów, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań różnych grup odbiorców.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Osoby, które szukają maksymalnego zabezpieczenia, chętnie sięgają po prezerwatywę Durex extra safe. Produkt ten w całości wykonany jest z lateksu. Jego charakterystyczną cechą jest zwiększona grubość ścianek w porównaniu do klasycznych kondomów oferowanych przez tego producenta. Te testowane elektronicznie prezerwatywy są też pokryte większą ilością środka nawilżającego. Sprawia to, iż Durex extra safe to produkt chętnie wybierany przez osoby preferujące seks analny. Warto przy tym dodać, że ergonomiczny kształt ułatwia zakładanie kondomów, a zbiorniczek gromadzi nasienie. Produkt dostępny jest zazwyczaj w niewielkich opakowaniach zawierających 3 sztuki prezerwatyw lub większych, w których umieszczono 12 prezerwatyw.

Sposób na rutynę i nudę w sypialni

Najwięksi producenci prezerwatyw w swej ofercie mają kilkanaście modeli różniących się między sobą wielkością, wyglądem, a także materiałem wykorzystanym przy produkcji. Jeszcze do niedawna większość tego rodzaju środków antykoncepcyjnych wytwarzano z lateksu. Obecnie w sprzedaży dostępne są nowoczesne nielateksowe prezerwatywy, zapewniające dodatkowe doznania i wrażenie tzw. skóry na skórze. Partnerzy, którym zależy na pełnej bliskości i maksymalnych doznaniach mogą sięgnąć po supercienkie kondomy, które są niemal niewidoczne po założeniu. Z kolei dla osób, które chcą uniknąć nudy oraz rutyny w sypialni wymyślono prezerwatywy pokryte wypustkami i prążkami, dostarczające partnerom większych wrażeń. Niektóre modele są dodatkowo pokrywane żelem stymulującym, zapewniającym intensywne doznania podczas aktów miłosnych. Miłośnicy seksu oralnego chętnie sięgają natomiast po produkty smakowe o zapachu i smaku popularnych owoców. Najchętniej wybierane przez klientów są produkty bananowe, truskawkowe, pomarańczowe oraz jabłkowe. Należy pamiętać, że prezerwatywa smakowa to pełnowartościowy produkt, który może być stosowany również podczas seksu dopochwowego oraz analnego. Warto oczywiście wspomnieć, że ani prezerwatywa, ani żaden inny środek antykoncepcyjny nie daje stuprocentowej ochrony przed niechcianą ciążą.

Prezerwatywy stanowią mechaniczną metodę antykoncepcji, która znana jest już od starożytności. Pomimo dynamicznego rozwoju medycyny ten sposób zapobiegania ciąży i planowania rodziny cieszy się niesłabnącą popularnością. Tanie i skuteczne kondomy są nadal równie chętnie wybierane zarówno przez osoby rozpoczynające swą przygodę z seksem, jak i przez doświadczonych kochanków.