czwartek, 30 listopada, 2023

Strach i przyjemność to bardzo ściśle powiązane ze sobą uczucia, mimo iż pozornie wydają się sprzeczne. Człowiek potrzebuje ich obydwu, a sposobem na dostarczenie sobie nowych wrażeń mogą być gry na Xbox One z kategorii horror. Jeśli zastanawiacie się, jaką wybrać dla siebie, to czytajcie dalej! Poniżej znajduje się klika tytułów strasznych gier, które swoją mroczną atmosferą przestraszą nawet najbardziej odpornych psychicznie śmiałków.

The Sinking City

Jeśli kiedykolwiek marzyło Wam się zostać drugim Sherlockiem Holmesem, to dzięki grze The Sinking City możecie choć trochę poczuć się jak on. Gracz wciela się w detektywa, który musi stawić czoło nadnaturalnym siłom przejmujących kontrolę nad miastem. Sama sceneria również nie należy do nudnych, gdyż miasto jest w połowie zalane wodą – można ją przemierzać pieszo lub pływając. Dodatkowym ciekawym aspektem jest kontrola zdrowia psychicznego głównego bohatera, która umożliwia odkrycie prawdy oraz pozwala zafascynować się tajnikami funkcjonowania psychiki ludzkiej.

 Call of Cthulhu

Cała fabuła tej gry ma solidne podstawy horroru dzięki bazowaniu na mitologicznej istocie Cthulhu. Jeśli jeszcze o niej nie słyszałeś, to ta straszna gra sprawi, że już nigdy o niej nie zapomnisz. Dlaczego? Tytułowy stwór odpowiedzialny jest za liczne zaginięcia osób, a także okaleczone ciała wielorybów. Punktem wyjścia do rozpoczęcia tej wirtualnej przygody dla bohatera jest tajemnicze zaginięcie znanej artystki. Czy będziesz na tyle przebiegły i odważny, aby stawić czoła Cthulhu i rozwiązać zagadki?

 Agony

Bardziej piekielnej gry już nie można sobie wyobrazić. To odzwierciedlenie najgorszych koszmarów sennych! Nieśmiertelnik zostaje pozostawiony sam sobie w mroczej scenerii. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobu na wydostanie się z tego miejsca. Pomóc w tym może Czerwona Bogini, która udziela enigmatycznych wskazówek. O tym, czy należy jej ufać, trzeba przekonać się już samemu. Jednak nasz bohater również nie postępuje ckliwie. Aby utrzymać się przy życiu musi opętywać ciała napotkanych w piekle ludzi, a później także demonów. Czy ta zdolność oraz możliwość odnajdywania praktycznych przedmiotów pozwoli Wam przejść całą grę? Przekonajmy się.

 The Town of Light

Zaskakujący jest już sam zamysł tej mrożącej krew w żyłach gry, w której to gracz wciela się w postać obłąkanej dziewczyny o imieniu Renee. Istotą jest jak najdokładniejsze przedstawienie opuszczonego przytułku dla obłąkanych we Włoszech. Niech Was to miejsce nie zmyli. Nie spodziewajcie się pięknych, malowniczych krajobrazów Półwyspu Apenińskiego. Zamiast tego twórcy tej strasznej gry proponują zwiedzanie ośrodka, w którym pacjenci byli nieludzko traktowani. Poziom grozy dodatkowo wzrasta dzięki specyficznym przypadłościom Renee. Dziewczyna cierpi na schizofrenię, liczne lęki oraz amnezję. Dzięki temu gracz jest w stanie przekonać się, w jaki sposób funkcjonuje taka postać. To wszystko sprawia, że gra sama w sobie jest przerażająca, a użycie gogli wirtualnej rzeczywistości zapewni jeszcze lepszą rozrywkę.

Black Mirror

Straszne gry bardzo często zaczynają się od wprowadzenia gracza w pewne historie. Tak też jest w Black Mirror. Główny bohater przybywa do rodzinnej posiadłości na terenie Szkocji, aby rozwikłać zagadkę tajemniczych okoliczności, w których jego ojciec odebrał sobie życie. Okazuje się, że samobójca interesował się okultyzmem, a na ich rodzinie ciąży klątwa. Czy macie na tyle odwagi, aby w tym zatrważającym miejscu poznawać kolejnych członków swojej rodziny?

Straszne gry mogą być doskonałą alternatywą dla oglądania filmów w wolnym czasie. Ich twórcy stale zaskakują swoich odbiorców coraz to bardziej przerażającymi fabułami. Chcecie spróbować swoich sił i dać się wciągnąć w mrożące krew w żyłach historie? Te i inne pozycje czekają na Was w każdym dobrym sklepie z grami!