wtorek, 23 kwietnia, 2024

Rozwój medycyny sprawia, że na rynku dostępne są coraz lepsze rozwiązania, gwarantujące jeszcze lepsze efekty terapeutyczne. W przypadku mezoterapii absolutną innowacją okazała się kaniula, która coraz częściej zastępuje klasyczną igłę. Stosowanie nowej techniki wywołuje jednak pewne obawy wśród pacjentów. Ten wpis został poświęcony faktom i mitom związanym z wykorzystywaniem kaniuli w mezoterapii.

Kaniule do mezoterapii – czym różnią się od igieł?

Choć na poziomie estetycznym trudno znaleźć różnice między kaniulą a igłą, to pierwsze oferuje znacznie więcej, zarówno pacjentowi, jak i specjaliście. Wynika to z faktu, iż kaniule do mezoterapii nie posiadają ściętego końca przeznaczonego do nakłuwania i wprowadzania preparatu. W ich strukturze występuje za to otwór, dzięki czemu podawanie substancji podczas zabiegu jest znacznie łatwiejsze. Ponadto, kaniula wyróżnia się też śliską powierzchnią, co gwarantuje bezpieczeństwo naczyń krwionośnych w trakcie zabiegu. Próżno szukać tych atutów w przypadku stosowania standardowej igły do mezoterapii.

Jakie możliwości w medycynie estetycznej oferuje kaniula?

Faktem jest, iż za pomocą kaniuli można jednorazowo przeprowadzić czynności na większej powierzchni skóry, Możliwość swobodnej zmiany kierunków a także głębokości podawania substancji sprawia również, że zabieg można przeprowadzić łatwiej i szybciej.

Kaniula sprawdza się także zdecydowanie lepiej w przypadkach niewielkich korekt skórnych. Fakt ten wynika z wysokiej precyzji, którą oferuje ,,młodsza koleżanka” klasycznej igły. Właśnie z tego powodu metodę tę zaleca się pacjentom między 20. a 35. rokiem życia.

Czy każdy lekarz może stosować kaniule?

Obecnie wybór pomiędzy korzystaniem z igły a kaniuli stanowi indywidualny wybór każdego specjalisty. Warto brać pod uwagę, że obie metody mogą sprawdzić się lepiej w różnych partiach twarzy. W przypadku konturowania ust czy korekcji kształtu nosa, lekarze często sięgają po metodę tradycyjną. Kaniule do mezoterapii cieszą się za to większą popularnością we wszelkich zabiegach wykonywanych na większych partiach skóry. Z uwagi na duży komfort wykonywania czynności przy użyciu kaniuli, technologia jest też coraz częściej stosowana w przypadku innych zabiegów, jak chociażby lifting twarzy czy rewitalizacji przy użyciu kwasu hialuronowego.

Czy kaniula jest lepsza niż klasyczna igła?

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa. Zarówno pierwsza, jak i druga technika zastosowana w sposób prawidłowy gwarantuje zadowalające efekty finalne terapii. Igła jest polecana przeważnie do zabiegów na niewielkim obszarze twarzy, z uwagi na możliwość precyzyjnej iniekcji preparatu. Nie da się jednak ukryć, iż kaniule do mezoterapii stanowią równie pomocne narzędzia w przypadku pracy na większej powierzchni skóry. Ostatnie więc poleca się dobór techniki, która będzie wygodna dla lekarza a także bezpieczna dla pacjenta. Wybór pomiędzy igłą a kaniulą powinien być więc podyktowany doświadczeniem specjalisty, jak również danymi pochodzącymi z wywiadu z pacjentem.

inspiracja: hafillers.com – sklep z wypełniaczami HA