środa, 29 listopada, 2023

Przygotowanie nowoczesnej aranżacji wnętrza wymaga odpowiednich dodatków oraz kolorystki. Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą stosowanych wzorów oraz stonowanymi barwami. Ponadto dominuje w nim zasada łączenia różnego rodzaju powierzchni, które współgrają ze sobą w taki sposób, iż sprawiają wrażenie jednej połączonej całości. Przede wszystkim ma być możliwie prosto (z nutą elegancji, choć nieprzesadzoną), przejrzyście i przestronnie, a także bez zbyt dużej ilości ozdób i dekoracji. Niektórzy określają ten styl wręcz jako zimny.

Nowoczesny efekt wnętrza

Uzyskanie efektu takiego nowoczesnego stylu wnętrza zapewnia aranżacja w kolorach ziemi oraz dobór materiałów jak największych powierzchniowo (dla uzyskania wrażenia jednej całości). Można to osiągnąć przykładowo, układając wielkoformatowe płyty kamienne. Dają one ciekawy efekt w szczególności w dużym salonie. Jeśli szukasz pomysłu na łazienkę, doskonałym wyborem będzie wykończenie marmurem tundra grey, w kuchni natomiast sprawdzi się szary i biały marmur w połączeniu z drewnem. Połączenie naturalnych surowców i stonowanej kolorystyki stwarza przestrzeń sprzyjającą regeneracji sił.

Kamień w aranżacji

Wielkoformatowe płyty kamienne dają bardzo ciekawe możliwości aranżacyjne. Efekty takie zapewnia gładki szary marmur, jak i bardziej urozmaicona płyta w kolorze tundra grey. Tego rodzaju płyty można ułożyć w taki sposób, iż dają wrażenie jednolitej dużej przestrzeni. Dzięki temu wnętrze wygląda na dopracowane w każdym szczególe. Marmur w nowoczesnym wnętrzu sprawdzi się zarówno na podłodze, jak i jako okładzina ścienna. W takim układzie szczególnie efektownie prezentują się w aranżacjach łazienek albo salonów (np. jako okładzina wokół kominka). Natomiast kamienne podłogi w dużych otwartych salonach pozwalają stworzyć wrażenie luksusu. Warto podkreślić, że poza niesamowitym efektem wizualnym, tego rodzaju płyty stanowią materiał bardzo trwały i odporny na ścieranie czy zarysowania. Nie są im straszne również przypadkowe upadki różnych ciężkich przedmiotów – płytki marmurowe są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne płytki ceramiczne.

Wielkoformatowe płyty kamienne dają wiele możliwości aranżacyjnych. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach, niezależnie od stylu, który planujemy do naszych wnętrz. Za ich wykorzystaniem przemawia chociażby wieloletnia trwałość, a także fakt, że łatwo utrzymać je w czystości. Kamień, zwłaszcza w tak naturalnych kolorach (np. szary marmur), pasuje do wielu aranżacji. Jeśli zdecydujesz się na okładziny w neutralnych kolorach, bez trudu przearanżujesz po latach pomieszczenie – kolory ziemi łatwo połączyć właściwie z dowolnymi barwami. Wystarczy wybrać nowe farby, zakupić kilka tekstyliów i drobnych dodatków, by w ciągu kilku godzin pracy stworzyć inną aranżację, bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu.