środa, 29 listopada, 2023

Wszystko wskazuje na to, że docenianej dotąd za swoje właściwości hipoalergiczne bawełnie rośnie poważna konkurencja, którą docenili już młodzi rodzice z Anglii, Australii, USA, Skandynawii oraz Japonii. Mowa oczywiście o tkaninie minky. W czym tkwi zatem urok tego ultra mięciutkiego polaru, który zrewolucjonizował świat materiałów?

Łamie utarte stereotypy

Okazuje się, że poliester jest odpowiednim materiałem dla niemowlaków ze względu na odpowiednią grubości włókien oraz zastosowanie nowoczesnych technologii przy jego wytwarzaniu. Tkanina minky (zamiennie zwana polarem minky), która jest zaliczana do tworzyw sztucznych, posiada włókna znacznie cieńsze niż bawełna, wełna, czy nawet ludzki włos. Dzięki temu jest ona w pełni bezpieczna dla najmłodszych, gdyż nie występuje ryzyko, że jej kontakt ze skórą wywoła jakąkolwiek reakcję alergiczną.

Kocyki minky mają unikalne właściwości

Choć niewątpliwie minky jest tkaniną syntetyczną, to przykładowo w przeciwieństwie do poliestru ma ona bardzo miłą w dotyku fakturę, dzięki czemu uwielbiana jest nie tylko przez niemowlęta i dzieci, ale również przez dorosłych.

Kocyki minky mają bardzo dobre właściwości oddychające oraz absorbujące wilgoć, co jest niezwykle pomocne zwłaszcza przy otulaniu dziecka. Ponadto idealnie dopasowują się do kształtu jego ciała, pomagają mu zasnąć i dodatkowo ogrzewają, stwarzając tym samym idealne warunki do odpoczynku. Ponadto, w odróżnieniu od tradycyjnych rożków niemowlęcych, kocyki minky znacznie szybciej schną, a także są bardziej elastyczne. Nie należy jednak martwić się o ich trwałe odkształcenie, gdyż tkanina minky bez problemu wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Wpływa na prawidłowy rozwój dziecka

Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców, którzy mają problem z usypianiem malucha – minky najprawdopodobniej rozwiąże problem bezsenności raz na zawsze! Wszystko to dzięki niezwykle miękkiej fakturze tkaniny minky, która działa niczym kojący termofor – otulony nią maluch czuje się komfortowo i bezpiecznie. Minky działa również relaksująco podczas ząbkowania, nocnych kolek czy w każdej innej, stresującej dla niemowlęcia sytuacji.

Różnorodność wzorów i kolorów

Choć w Polsce jednym z najbardziej popularnych deseni nieustannie jest minky w kropki, to w ofercie marki Shannon Fabrics (która odpowiedzialna jest za stworzenie tego unikalnego produktu) dostępne są również tkaniny w gwiazdki, pepitkę, serduszka, zygzaki, strzałki oraz roślinne ornamenty. Warto podkreślić, że to właśnie model Cuddle Dimple, czyli minky w kropki występuje w najszerszej wersji kolorystycznej.

Tylko oryginalny produkt

Tak jak w większości przypadków, również tkanina minky doczekała się wielu słabej jakości podróbek. Jeśli więc gdzieś spotkamy się z hasłem typu „tkanina minky tanio”, przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się jakości oferowanego produktu. W tym przypadku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na gramaturę, elastyczność, strukturę oraz odporność materiału na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Tkanina minky, która jest powszechnie wykorzystywana do produkcji rozmaitych akcesoriów i ubrań dla dzieci, charakteryzuje się nie tylko dużą estetyką, ale przede wszystkim wytrzymałością na wysokie temperatury, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Jest również w pełni bezpieczna dla najmłodszych, ponieważ nie wywołuje żadnych podrażnień czy alergii.

źródło: otula.pl – sklep z materiałami