wtorek, 17 września, 2024

Wózki widłowe są jednym z najczęściej używanych pojazdów w przemyśle. Trudno wyobrazić sobie magazyn lub zakład przemysłowy, który byłby w stanie bez nich efektywnie funkcjonować. Jedną z najważniejszych kwestii przy zakupie jest to, aby wybrać właściwego producenta wózków widłowych. Moglibyśmy zdecydować się na pojazdy produkowane przez duże japońskie koncerny, takie jak Nissan czy też Toyota. Z drugiej strony warto wybrać producenta, który specjalizuje się w produkcji wózków widłowych. Chodzi między innymi o takie firmy jak Hyster oraz Linde.

Znana niemiecka marka — Linde

W przypadku wózków spalinowych H20 – H35 mamy do czynienia z wytrzymałą maszyną o uniwersalnym zastosowaniu. W zależności od modelu poradzą sobie z ładunkami ważącymi od 2 do 3,5 tony. Podobnie jak wszystkie wózki firmy Linde, seria H20 – H35 korzysta z napędu hydrostatycznego. Ten innowacyjny typ transmisji jest jednym z powodów stojących za wysoką wydajnością i czułością wózków Linde. Zastosowanie hydrostatu eliminuje potrzebę używania mechanizmu różnicowego, skrzyni biegów oraz sprzęgła. Te konkretne modele cechują się także dużą widocznością otoczenia oraz ładunku. Zawdzięczają to między innymi asymetrycznym profilom masztu, obszernej kabinie operatora, obniżonej ramie przedniej oraz wąskim podporom daszka. Wózki H20 – H35 oferują także bezprzewodową transmisję danych. Umożliwiają nam tym samym ich bezproblemową integrację z używanym w firmie oprogramowaniem do zarządzania flotą. Decydując się na zakup tych produktów firmy Linde, mamy pewność, że spełniają one wymagania aktualnych przepisów. Chodzi mianowicie o normę dopuszczalnych emisji spalin EU 5 (2016/1627). Poziom emisji w przypadku wózków H20 – H35 jest o wiele niższy od limitu określonego w przepisach.

Jeśli potrzebujemy mocniejszego urządzenia, Linder oferują wózki spalinowe z serii HT100 – HT180 DS. Dzięki licznym innowacyjnym technologiom pojazdy te pozwalają na wydajny przeładunek, gdy transportujemy towary na dłuższych odcinkach. Dach został wykonany ze wzmocnionego szkła, dzięki czemu operator jest chroniony przed spadającymi przedmiotami. Jednocześnie taki dach zapewnia doskonały widok na podnoszony ładunek. Na tę widoczność pozytywnie wpływa m.in. optymalnie umieszczona przeciwwaga oraz instalacja odprowadzania spalin. Również pod względem konserwacji wózki Linde są rozsądnym wyborem. W przypadku modeli z silnikiem Perkinsa wizyta na stanowisku kontrolnym powinna odbyć się po 500 godzinach pracy. Z kolei wózki z silnikiem Mercedesa powinny przejść przegląd kontrolny po upływie 750 roboczogodzin. Nie musimy obawiać się o serwisowanie tych urządzeń. Ze względu na ich popularność nie będzie problemu z dostępem do części zamiennych, naprawą, regeneracją lub wymianą poszczególnych części, jak np. widły do wózków widłowych Linde.

Wózki widłowe amerykańskiej firmy Hyster

Urządzenia marki Hyster cieszą się reputacją wyjątkowo wytrzymałych. W swojej ofercie producent ma zarówno standardowe modele serii XT, jak i wózki Fortens, które dobrze sprawdzają się nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Wózki z serii H2.0-3.0XT dostępne są w wersji z silnikiem Diesla lub LPG. Poradzą sobie z ładunkiem o wadze od 2 do 3 ton. Ponieważ silnik jest w pełni odizolowany od ramy i osi pojazdu, nie dochodzi do bezpośredniej transmisji hałasu i wibracji. Osoby szukające wszechstronnych wózków widłowych powinny zainteresować się modelami z serii H1.6-2.0FTS. W zależności od potrzeb możemy wybrać pojazdy w konfiguracji Fortens lub Fortens Advance. Elektronicznie sterowana transmisja DuraMatch odpowiada za zmienianie kierunku jazdy oraz wyhamowywanie. Dzięki temu możemy znacząco zwiększyć żywotność hamulców oraz opon w tych wózkach. W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii, na rynku znajdziemy wiele zamiennych części Hyster, które pozwolą nam przeprowadzić stosowne naprawy.

Szukając wysokiej jakości wózków widłowych, warto zwrócić uwagę na urządzenia renomowanych producentów. Kupując produkty firmy Linder czy też Hyster, otrzymujemy nie tylko solidny wózek widłowy, ale też łatwy dostęp do części zamiennych i serwisu. Obaj producenci posiadają w swojej ofercie liczne modele wózków, dzięki czemu z łatwością znajdziemy takie, które spełnią nasze wymagania.