czwartek, 30 listopada, 2023

Jak powszechnie wiadomo nauka języków obcych stanowi jeden z kluczowych elementów edukacji. Pozwala bowiem na swobodne poruszanie się po świecie, pracę w międzynarodowych przedsiębiorstwach czy zawieranie znajomości z ludźmi z zagranicy. Jednym z najbardziej pożądanych obecnie języków jest angielski. Przed rozpoczęciem nauki należy oczywiście określić, jaka jej forma będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Dla niektórych najlepsza będzie cisza i skupienie w samotności, a dla innych kluczem do sukcesu okaże się praca w grupie. Jakie są zatem zalety nauki w grupie i kiedy warto zdecydować się na taką formułę nauczania?

Grupowa nauka angielskiego – dla kogo będzie odpowiednia?

Nauka języka angielskiego w grupie jest znakomitym wyborem szczególnie dla osób ceniących sobie kontakt z innymi ludźmi. W takim przypadku, konwersacje po angielsku sprawią uczestnikowi kursu dużo radości i satysfakcji, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na szybsze przyswajanie wiedzy. Dyskusje są zatem jedną z największych zalet nauki grupowej. Rozmowy między rówieśnikami przebiegają w sposób bardziej naturalny, płynny i żywiołowy, dlatego grupy językowe na kursach bardzo często, poza oczywiście dopasowaniem poziomami, tworzone są m.in. w oparciu o wiek uczestników. Co więcej, taka forma nauki pozwala na przełamanie blokady w wypowiadania się w języku obcym. Konwersacje uczą oczywiście poprawnej wymowy, a po pewnym czasie pozwalają skutecznie przestawić się na myślenie w innym języku. Kolejną zaletą takiej formy nauki jest też możliwość przećwiczenia różnych typów konwersacji. Kursant oprócz dialogów i monologów przeprowadza też debaty i konkursy drużynowe oraz odgrywa rozbudowane scenki. Grupowa nauka języka angielskiego jest bardzo dobrym motywatorem do pogłębiania wiedzy z języka obcego. Co więcej, wspólne spotkania wyzwalają kreatywność i skłaniają do myślenia nie tylko na tematy bieżące, ale także na rozważania w kwestiach światopoglądowych.

Kurs języka angielskiego

Chcąc rozpocząć naukę w grupie, warto zdecydować się na kurs języka angielskiego. W tym przypadku oprócz towarzystwa rówieśników zyskujemy także wsparcie doświadczonego lektora, który jest w stanie przeprowadzać konwersacje po angielsku na wiele różnorodnych tematów. W dobrych szkołach językowych liczebność grupy jest niewielka, co sprzyja wzmożonej aktywności wszystkich kursantów oraz możliwości korygowania przez prowadzącego błędów w ich wypowiedziach. Grupowe kursy konwersacyjne stanowią doskonałą okazję do wymiany opinii, nawiązywania nowych znajomości, przełamania barier językowych, poszerzenia zasobu słownictwa, rozwinięcia umiejętności rozumienia ze słuchu czy praktycznego przećwiczenia poznanych struktur gramatycznych. Oczywiście oprócz regularnego uczęszczania na zajęcia, warto zwiększać płynność swoich wypowiedzi poprzez słuchanie podcastów, zagraniczne wyjazdy czy bezpośredni kontakt z native speakerem mieszkającym w Polsce.

Grupowa nauka języka angielskiego stanowi niezwykle skuteczną metodę nauczania. Pozwala bowiem na przełamanie barier językowych, poznanie nowego słownictwa, przeprowadzenie konwersacji na ciekawe tematy oraz zwiększenie pewności siebie w trakcie wypowiedzi publicznych. Jeżeli nauka w grupie nie wpływa negatywnie na Twój poziom koncentracji czy stresu, zapewne warto rozważyć zapisanie się na kurs języka angielskiego.