czwartek, 30 listopada, 2023

Łazienka to oaza spokoju i czystości. Każdy lubi mieć tu porządek. Jak zadbać o pięknie pachnącą łazienkę? Jak sprawić, by każda wizyta w tym najważniejszym pomieszczeniu była za każdym razem przyjemnością? Nie zawsze wystarczy posprzątać łazienkę. Niektóre płyny czyszczące pięknie pachną, ale krótko pozostawiają świeży zapach. Chcąc zadbać o długotrwałą świeżość można wykorzystać sprawdzone sposoby. Oto 3 powody, dla których trzeba mieć odświeżacz powietrza w łazience.

1.Niweluje brzydkie zapachy

Odświeżacz, aerozol lub mgiełka w skuteczny sposób tworzą miły zapach w pomieszczeniu. Taki odświeżacz to najszybsza metoda do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu. Każdy kto chce szybkiego rezultatu powinien mieć w domu odświeżacz w sprayu. Jest to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, a pośród szerokiego asortymentu znaleźć można zapachy kwiatowe, morskie albo uznawane za świeże. Lekki przenośny pojemnik sprawia, że odświeżacze są niezwykle wygodne w użyciu, a silna woń niszczy bardzo szybko nieprzyjemny zapach.

2.Gdy goście przyjdą w odwiedziny musi ładnie pachnieć

Łazienka to często pomieszczenie, w którym nie ma okna. Nie da się w nim łatwo i szybko wywietrzyć. Warto przygotować łazienkę zanim zaprosi się gości do domu. Po generalnym sprzątaniu zapach nie zostaje na długo. Trzeba więc spróbować innego środka do odświeżenia pomieszczenia, które pozwoli na długo cieszyć się pięknym zapachem. Szukając czegoś, co wystarczy na dłużej trzeba zwrócić uwagę na odświeżacz powietrza w żelu. Jego stosowanie jest banalnie proste. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, w którym może stać na stałe. Jest to produkt dekoracyjny, więc nie musi być schowany głęboko. Kolejnym krokiem jest usunięcie etykiety lub rozszczelnienie opakowania, wszystko zależy od produktu, który został kupiony. Taki żelowy odświeżacz będzie cieszył przez długi czas, ponieważ stopniowo uwalnia zapach nawet przez kilka tygodni.

3.Usuwa zapach brudnego prania

Nie w każdym domu znajduje się osobna pralnia, w której można trzymać brudne ubrania. Gdy piętrzą się i nie ma czasu wrzucić ich do pralki, w całej łazience czuć nieprzyjemny zapach. Można temu zapobiec stosując odświeżacz powietrza patyczki. Jest to produkt stosunkowo nowy na polskim rynku, jednak klienci przekonali się do nich bardzo szybko. Patyczki stosuje się wtedy, gdy w łazience ma unosić się piękny zapach przez długie tygodnie. Patyczki są zrobione z łatwo wchłanialnych produktów takich jak papier lub drewno. Patyczki wkłada się do specjalnych słoiczków, w których zamknięte są niesamowite zapachy. Patyczki wchłaniają olejki eteryczne z buteleczki i nawet przez dwa miesiące potrafią dekorować pomieszczenie jednocześnie niwelując niemiłe zapachy.