wtorek, 23 kwietnia, 2024

Biuro stanowi o renomie firmy i jej właściciela. Oprócz nienagannego wizerunku pracowników, warto zwrócić uwagę również na estetyczny wygląd przestrzeni i nowoczesne wyposażenie. O czystość biurek, szafek czy segmentu kuchenne można szybki i prosty sposób zadbać we własnym zakresie. Utrzymanie schludnego wyglądu podłóg należy natomiast powierzyć specjalistom, którzy oferują profesjonalne pranie wykładzin na metry. Raz lub dwa razy do roku wskazane jest dogłębne czyszczenie na mokro, które usunie największe zabrudzenia. Aby podtrzymać efekty takiego zabiegu, co pół roku warto przeprowadzać również pranie na sucho, które dodatkowo odświeży biurową wykładzinę.

Częstotliwość i sposoby prania wykładzin biurowych

Aby wykładzina biurowa zachowała dobry wygląd, wskazane jest jej pranie raz lub dwa razy w ciągu roku – zależnie od stopnia i częstotliwości powstawania zabrudzeń. Najlepsze efekty można osiągnąć, stosując szorowanie metodą ekstrakcyjną. Pranie na mokro pozwala bowiem na dogłębne wyczyszczenie włókien nawet w przypadku silnie zabrudzonych wykładzin. Naniesiony środek chemiczny rozpuszcza bród, który następnie jest odsysany za pomocą ekstraktora. Taką usługę warto zaplanować na weekend lub inny wolny dzień, gdy w biurze nie będą obecni pracownicy. Dzięki temu firma piorąca dywany będzie mogła kompleksowo zająć się wykładzinami, przywracając im piękny wygląd i świeży zapach.

Oprócz prania na mokro, wskazane jest także korzystanie z czyszczenia na sucho. Pomaga ono usunąć drobniejsze zabrudzenia, odświeżyć wykładzinę i podnieść jej runo bez moczenia włókien i konieczności suszenia tekstyliów. Ta usługa uzupełniająca umożliwia korzystanie z pomieszczeń bezpośrednio po zakończeniu prac. Może być również stosowana w przypadku włókien wiskozowych, które nie powinny być narażone na kontakt z wodą.

Profesjonalny sprzęt i środki chemiczne do prania wykładzin biurowych

Podłogi w pomieszczeniach firmowych podlegają nieustannym zanieczyszczeniom, które negatywnie wpływają na ich wygląd. Aby wnętrze biura prezentowało się estetycznie, niezbędne jest regularne pranie wykładzin biurowych. Usługa zrealizowana za pomocą specjalistycznych urządzeń i dedykowanych środków chemicznych pozwala zachować intensywność kolorów oraz odpowiednią strukturę włosia.

Do przeprowadzenia czyszczenia wykładzin biurowych potrzebne są różnorodne sprzęty, których zakup i przechowywanie jest nieekonomiczne i kłopotliwe dla każdego przedsiębiorstwa. Profesjonalna firma wykonując usługę najpierw dokładnie odkurza podłogę za pomocą odkurzacza o dużej mocy, efektywnie pozbywając się kurzu i stałych drobinek. Jeśli na wykładzinie występują trudne do usunięcia plamy, nanoszone są bezpieczne odplamiacze, które nie zniszczą włókna. Cała opracowywana powierzchnia jest dokładnie szorowana, a następnie wypłukiwana, aż do całkowitego usunięcia użytych środków chemicznych. Ostatnim elementem czyszczenia wykładzin biurowych jest usuwanie wilgoci, która mogłyby spowodować rozwój pleśni lub nieprzyjemnego zapachu. Warto zaznaczyć, że specjaliści wykonujący pranie dywanów są w stanie dopasować najlepsze środki chemiczne, które nie zniszczą włókien, przywracając wykładzinie ładny wygląd i świeży zapach.

Pranie wykładzin biurowych to czasochłonna czynność, która wymaga zastosowania specjalistycznych środków chemicznych i wydajnych urządzeń. Aby wyczyścić podłogi bez ryzyka odbarwienia i zniszczenia włókien, warto zdecydować się na pranie wykładzin na metry, przeprowadzone przez profesjonalną firmę. Dzięki pomocy specjalistów nawet najbardziej zabrudzone podłogi będą wyglądać i pachnieć jak nowe, umożliwiając ich dalszą eksploatację przez naprawdę długi czas.