wtorek, 23 kwietnia, 2024

Zabieg nićmi gładkimi PDO to coraz chętniej wybierany rodzaj liftingu twarzy w Polsce. W ostatnich latach zyskał on grono wiernych fanów, które nieustannie się powiększa. Zabieg jest bowiem krótki, a jednocześnie przynosi natychmiastowe efekty, które utrzymują się na twarzy przez długi okres czasu. Co należy wiedzieć o niciach PDO?

Nici PDO – co to takiego?

Nici gładkie PDO to cienkie nitki umieszczane na specjalnej igle, zamknięte w sterylnym opakowaniu. Wykonywane są one z PDO, czyli polidioksanonu. Co ważne, z tego samego syntetycznego włókna wykonuje się rozpuszczalne nici chirurgiczne – są one zatem całkowicie bezpieczne. Jest to materiał w pełni bioabsorbowalnym. Oznacza to, że spełnia on wszelkie wymogi farmakopealne względem nici chirurgicznych. System nici PDO posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i bez problemu może być użytkowany u ludzi na terenie Unii Europejskiej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu miejscowym. Podczas wykonywania czynności wprowadza on pod skórę od kilkunastu do kilkudziesięciu igieł, do których przytwierdzone są nitki. Igły są wyjmowane spod skóry, podczas gdy nitki w niej pozostają. Cały proces trwa od 15 do 60 minut, a dzięki zastosowaniu znieczulenia jest niemal bezbolesny. Co więcej, nie wymaga on specjalnego przygotowania.

Po zabiegu widoczny jest jedynie niewielki obrzęk. Na twarzy można czuć ciągnięcie, ograniczone ruchy, a czasem także ból kojarzący się z bólem zęba. Odczucia te znikają po około 72 godzinach po zabiegu.

Największym plusem zabiegu jest bezpieczeństwo oraz fakt, iż nici PDO bardzo rzadko migrują czy prześwitują przez skórę.

Efekty zabiegu utrzymują się nawet do trzech lat.

Jak Nici PDO wpływają na skórę?

Prawidłowo wykonany zabieg nićmi PDO przyczynia się to odmłodzenia wizualnego skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg nićmi stymuluje bowiem elastynę oraz kolagen, co przekłada się na długotrwały proces odmłodzenia skóry. Jak jeszcze wpływa on na nasz wygląd?

  • Zwiększa gęstość skóry. Nici są swoistym rusztowaniem dla skóry, co przekłada się na podniesienie konturu twarzy. Zabieg doskonale sprawdza się zatem szczególnie na skórze zmęczonej, dojrzałej, osłabionej i wiotkiej.
  • Spłaszcza zmarszczki. W zależności od tego, jaki będzie rodzaj i długość nici, bez problemu można spłycić każdy rodzaj zmarszczek.
  • Zmniejsza podwójny podbródek i podnosi opadające powieki. Nici gładkie PDO to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na opadające powieki oraz zmniejszenie podwójnego podbródka. Stelaż jest bowiem tak mocny, że efekty są szybkie, wymierne i utrzymują się przez długi czas.

Zabieg nićmi PDO to bezbolesny i skuteczny zabieg liftingujący twarz. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które boją się bardziej inwazyjnych zabiegów.