piątek, 15 października, 2021

Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas zyskuje więcej energii do działania. Wielu z nas zaczyna ten „nowy” okres roku od sprzątania. Chcemy odświeżyć wnętrza naszych mieszkań i zadbać o lepsze samopoczucie. Jak zabrać się do wiosennych porządków?

Przygotujmy plan działania

Sprzątanie jest częścią codzienności, jedną z czynności, która pochłania najwięcej czasu przeznaczonego na wiosenne (i nie tylko) porządki. Dlatego też warto stworzyć plan działania. Ustalić, które pomieszczenia wymagają najwięcej zaangażowania. Zastanowić się, w jaki sposób wykonać poszczególne czynności szybko i efektywnie. Sprzątać też można w sposób mądry, wykorzystując do tego celu narzędzia i sposoby, które wymiernie skracają czas konieczny do uzyskania oczekiwanych efektów. Inwestowanie w dobrej jakości produkty myjące oraz specjalne gąbki czy ściereczki może wydawać się przesadą. Tak naprawdę jednak znaczenie ma nie tylko to, jak sprzątamy, ale także to, czego w jego trakcie używamy.

Jakościowy sprzęt to podstawa

Nie trzeba kupować drogich urządzeń elektronicznych, które zajmą się za nas odkurzaniem, myciem podłóg oraz okien. Warto jednak zaopatrzyć się w akcesoria, które niewielkim kosztem mogą wznieść proces sprzątania na wyższy poziom. Na rynku dostępny jest szeroki przekrój płynów, proszków oraz ściereczek będących ogromnym wsparciem dla wszystkich domowników. Z łatwością można kupić je w najbliższej drogerii lub osiedlowym sklepie. Dzięki wysokiej jakości tych produktów sprzątanie staje się prostsze niż kiedykolwiek. Łatwo usuniemy rozmaite zabrudzenia z każdej powierzchni, przywrócimy meblom blask, a podłoga znów będzie lśnić czystością.

W ofercie firmy Vileda znajduje się wszystko to, czego potrzebujemy do mniejszych lub większych porządków. Dostosowując akcesoria do rodzaju czyszczonego materiału lub tworzywa, otrzymujemy lepsze efekty sprzątania przy mniejszym wysiłku. Ściereczki Vileda zadbają nawet o trudne do wyczyszczenia miejsca, takie jak okna, armatura czy lustra. Marka proponuje także ściereczki uniwersalne, do czyszczenia podłogi, do ścierania kurzu, a nawet z jonami srebra. Większość z nich wykonana jest z mikrofibry, co gwarantuje wysoką jakość czyszczenia oraz wytrzymałość na niekorzystne czynniki. Ściereczki firmy Vileda dobrze pochłaniają zabrudzenia, pył oraz wodę. Dodatkowo są miłe w dotyku i docierają do wszelkich zakamarków.

Co sprzątamy najczęściej?

Prawdopodobnie najczęściej czyszczoną przez nas powierzchnią jest podłoga. Nic dziwnego – to ona lubi przyciągać do siebie wszelkiego rodzaju pyły, plamy czy resztki obiadu. Jeśli w domu znajdują się dodatkowo dzieci lub zwierzęta, to otrzymujemy przepis na codzienną walkę z bałaganem. Podłoga jest zatem newralgicznym miejscem, do sprzątania którego warto przyłożyć się szczególnie. I tutaj jednak swoją pomoc oferuje Vileda, która posiada w ofercie nie tylko płyny do mycia podłóg, ale także różnego rodzaju mopy. Dobrej jakości mop może być naszym najlepszym pomocnikiem w domu. Mop Vileda pomoże szybko uporać się z myciem nawet sporych powierzchni. Jest prosty w obsłudze, ergonomiczny i wytrzymały. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać tradycyjny płaski mop, mop obrotowy lub ze spryskiwaczem. Nakładka czyszcząca występuje w kilku rozmiarach, co pozwala dopasować ją do konkretnych powierzchni i znacznie przyspieszyć proces mycia. Sprzątanie podłogi nie musi być syzyfową pracą – można rozprawić się z nim łatwo i szybko. Ale trzeba wiedzieć, jak zrobić to skutecznie.

Mając tak wiele propozycji akcesoriów ze wszystkich półek cenowych, utrzymanie domu w czystości jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Często jednak łatwo się pogubić, stojąc przed półkami zapełnionymi przekrojem produktów do każdej powierzchni. Dlatego też warto stawiać na sprawdzone marki, cieszące się dobrą opinią.